Епидемиолози се соочувале со закани од заболени кои одбивале да ги кажат контактите


Епидемилозите кои одат на терен за да тестираат или да направат епидемиолошка анкета кај заболени со ковид-19, многу често се соочуваат со отпор и одбивање да ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

По во петокот потврдениот нов случај на заразен со Ковид-19 после 50 дена, во Дебар денеска е регистриран уште еден случај на новозарзен. Во петокот тоа беше ...
| | веќе видена | слични

Деновиве во Дебар повторно се појавија лица инфицирани со коронавирусот. За четири дена во овој град регистриран е втор случај на позитивен на Ковид -19, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

До 4 јуни Дебар беше зелена зона, затоа што немавме новозаразено лице со Ковид-19. По појавата на новиот случај, преземени се сите епидемилошки мерки за да се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалничката на Тетово, Теута Арифи и покрај зголемените бројки на заразени и починати од Ковид 19 истакна дека е за олабавување на мерките и дека не е за ...
| | веќе видена | слични

По појавата на новиот случај, преземени се сите епидемилошки мерки за да се спречи понатамошното ширење на болеста, истакна на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

По денешниот редовен состанок на Кризниот штаб на Општина Тетово, градоначалничката Теута Арифи, рече дека е за олабавување на мерките и дека не е за повторно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од денеска секое лице, независно дали е вработен или странка, кое сака да влезе во зградата на локалната самоуправа во Дебар, е контролирано дали носи заштитна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Епидемиолози се соочувале со закани од заболени кои одбивале да ги кажат контактите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: