Партиите блиску до договор, да се искористи периодот на вонредна состојба за постигнување консензус


Претседателот Стево Пендаровски вчера, по седницата на Советот за безбедност, откри дека партиите биле блиску до договор за датум за избори, но последните два ...
| | веќе видена | слични

Неделава се очекува Европската комисија да ја објави преговарачката рамка за членство на Македонија во ЕУ. Главниот прашалник е дали Бугарија во овој документ ...
| | веќе видена | слични

Политичките партии и претседателот Стево Пендаровски да постигнат државен консензус во пресрет на преговорите со Европската Унија, повика денеска вицепремиерот ...
| | веќе видена | слични

Ке влезат ли барањата на Бугарија во преговарачката рамка на ЕУ за Македонија? Евроитнегративецот Османи не сака да верува во таква опција. Барем не во овој ...
| | веќе видена | слични

Eвроамбасадорот Самуел Жбогар во однос на Бугарија посочи дека добрососедските односи се важен елемент од процесот на проширување. – Тоа е потврдено и дел од ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Преговарачката рамка сè уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за тоа што ќе биде внатре. Станува збор за истата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во наредните два дена се очекува на земјава да и биде доставен првиот нацрт на преговарачката рамка, што ќе биде доставен на земјите-членки за нејзино ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тројца починати и нови 168 регистрирани случаи, беше вчераниот КОВИД биланс во земјава. Пандемијата не стивнува, надлежните уверуваат дека болниците имаат ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ во своето обраќање во Аеродром рече дека од Аеродром мириса на голема победа на 15 јули и тука се заблагодари на луѓето ...
сите 504 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 193 | | | веќе видена

На 15 јули граѓаните ќе гласаат за бројот 3 и ќе одберат да продолжиме на правиот пат, кон Европската унија и НАТО и нема да дозволат обнова на режимот и ...
сите 236 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната единица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и ...
сите 235 | | | веќе видена

На денешната дебата во „Отворено студио“ во Телевизија 24, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител на листата на пратеници во Третата изборна единица, ...
сите 280 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 83 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Партиите блиску до договор, да се искористи периодот на вонредна состојба за постигнување консензус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: