Братот на Џорџ Флојд раскажа каков разговор имал со Трамп


3 копии
10 копии

Поранешниот американски потпретседател Џо Бајден и официјално стана кандидат на Демократската партија за претседателските избори кои треба да се одржат во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот потпретседател Џо Бајден обезбеди доволно делегати за да стане кандидат на Демократската партија за претседателските избори во ноември против ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Соединетите Американски Држави, Доналд Трамп изјави денеска дека неговата земја „во голема мерка“ ја надминала пандемијата „ковид-19“, вирус ...
| | веќе видена | слични

На социјално поле, Америка со преку 40 милиони невработени е вистинско буре барут. Сега знаеме дека првиот кој го запали чкорчето беше белиот полицаец кој го ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Братот на Џорџ Флојд раскажа каков разговор имал со Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: