Мај подобар од април, но, економијата се уште со лоши резултати

3 копии

Радован Витошевиќ, регионален и генерален директор на мајВорлд Македонија и мајВорлд Бугарија, компании членки на myWorld Holdings Ltd London ( ...
| | веќе видена | слични

За 5 отсто од македонските даночни обврзници е потполно прифатливо доколку се има шанса да се мами за даноците, за дополнителни 5 отсто донекаде е прифатливо ...
| | веќе видена | слични

Ковид-19 кризата е специфична и различна од останатите бидејќи ја замрзна глобалната економија и ја запре мобилноста на луѓе, стока, пари и идеи. Пандемијата ...
| | веќе видена | слични

Последниве денови во Македонија, повторно расте бројот на заразени и активни случаи на заболени со Ковид-19. Исто така, драматично се зголемува и бројот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на телевизија 24, посочи дека фокусот на програмата Обнова на Македонија е токму на ...
сите 521 | | | веќе видена

КАМПАЊАТА ОДИ КОН ФИНИШОТ, ИМА И НОВИ „БОМБИ“ Две нови снимки на кои се слуша лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев беа објавени денеска на јутјуб на ...
сите 202 | | | веќе видена

До крајот на август очекувам земјите членки на еу да ја изгласаат преговарачката рамка за македонија и некаде наесен европскиот совет да додели датум за прва ...
сите 97 | | | веќе видена

Косовскиот министер за здравство Арменд Земај побара од Македонија да ја преиспита одлуката за задолжителни тестови за влез на косовските граѓани.Земај вели ...
сите 136 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мај подобар од април, но, економијата се уште со лоши резултати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: