Санчо му посвети гол на Џорџ Флојд, Борусија Дортмунд пресилна за Падерборн (ВИДЕО)


Борусија Дортмунд со 6-1 победи на гостувањето кај Падерборн, Џејдон Санчо му посвети гол на убиениот афроамериканец Џорџ Флојд.Борусија Дортмунд со убедлив ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Џејдон Санчо доби казна од 10.000 евра од Германската фудбалска федерација поради тоа што не ги почитувал мерките при шишање, неговиот соиграч Емре Џан има ...
| | веќе видена | слични

Џејдон Санчо изминативе денови е во центарот на вниманието. Англискиот фудбалер беше казнет од раководството на Бундеслигата, откако ги прекрши правилата со ...
| | веќе видена | слични

Вчера Борусија Дортмунд победи со минимални 1:0 против Херта, единствениот гол на натпреварот го постигна Џејдон Санчо. Меѓутоа внимание привлече и ситуацијата ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Борусија Дортмунд вечерва ја совлада Херта со 1:0 во натпреварот од 30. коло од Бундеслигата. Стрелец на единствениот гол беше Емре Џан во 58. минута. Со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фудбалерите на Борусија Дортмунд издвојуваа победа над Херта Берлин од 1-0 во последниот натпревар од денешната програма од 30. коло во Бундеслигата. Херта ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд се зацврсти на втората позиција на табелата во Бундеслигата и е сè поблиску да го осигура пласманот во Лигата на шампионите за следната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 248 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Санчо му посвети гол на Џорџ Флојд, Борусија Дортмунд пресилна за Падерборн (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: