САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда


Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп нема да ја искористи можноста да преземе контрола врз Националната гарда во овој момент. Тоа ги ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Употребата на солзавец за сузбивање на протестите може само да го поттикне ширењето на коронавирусот за време на пандемија, предупредуваат експертите за ...
| | веќе видена | слични

Властите од големите американски градови ги повикаа демонстрантите кои протестираат поради смртта на Џорџ Флојд, да направат тест за Ковид-19, после две недели ...
| | веќе видена | слични

Тој најави дека деталите ќе бидат разработени во наредните недели Денеска во американскиот град Хјустон се собираат ужалени кај ковчегот на Џорџ Флојд, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата во Минеаполис ќе биде „расформирана“, објавија властите на американскиот град каде што за време на полициско апсење беше убиен Афроамериканецот Џорџ ...
| | веќе видена | слични

Дванаесетти ден траат протестите во САД поради убиството на афроамериканецот Џорџ Флојд. Медиумите јавуваат дека протестите повторно поминуваат со инциденти а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градскиот совет на Минеаполис ја изгласа одлуката за расформирање на локалниот полициски оддел, што се смета за пресвртна точка во речиси двонеделните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само во последните седум денови во Македонија починале 55 луѓе како последица на корона вирусот. Вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата се искачи ...
сите 530 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски имаше средби со млади во општината Бутел. На средбите се разговараше за ...
сите 373 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 271 | | | веќе видена

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“ во денешното соопштение наведува дека при составување на ранг листата на слушатели за прием во почетна ...
сите 127 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 126 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 446 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД: Федералната Влада засега нема да преземе контрола врз Националната гарда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: