Со пари од ЕУ се уредува и оплеменува просторот околу Водочкиот манастир кај Струмица

Просторот околу манастирскат црква Св Леонтиј кај струмичко Водоча каде се наоѓа и седиштето на Струмичката епархија ќе се уредува и оплеменува за да стане ...
| | веќе видена | слични

Почнаа подготвителните активности за изградба на новото баскет игралиште во Дебар, кое се наоѓа во населбата „Венец еден“. Тоа е едно од десетте вакви спортски ...
| | веќе видена | слични

Завршено е асфалтирањето на стариот патен правец до манастирскиот комплекс Св.Јоаким Осоговски во Крива Паланка и тој од денеска е во употреба. –Завршени се ...
| | веќе видена | слични

– Завршени се градежните активности за реконструкцијата и санација на стариот пат кон манастирот Св. Јоаким Осоговски, со која комплетно е обновена коловозната ...
| | веќе видена | слични

Се уредува просторот околу Манастирската црква „Свети Леонтиј” во Водоча, која е една од најзначајните културно-историски споменици на територијата на општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски живееше во фатаморгана дека станува премиер. Заради остварување на неговите хирови, тој и неколку негови соработници, со месеци ја ...
сите 312 | | | веќе видена

Бројот на попишани расте секој ден, соопштија денеска од Државниот завод за статистика. „Оваа прва седмица од најголемата статистичка операција се попишани ...
сите 424 | | | веќе видена

Голема е веројатноста сите кои се вакцинирани, да може да патуваат во земјите на Европската Унија без ограничувања кога ќе ги воведеКовид-пасошите и ...
сите 438 | | | веќе видена

Љубчо Георгиевски вели дека не е ништо друго освен Македонец, а тоа, како што потенцира, го кажал и во Бугарија. Претседателот на ВМРО-Народна партија, како ...
сите 166 | | | веќе видена

Денес е 1ви Април 2021 год., а на вчерашната прва седница на Новата Експертска Влада на Македонија, која се одржа во старо-новата зграда ( барокната фасада ...
сите 93 | | | веќе видена

Не и се криви анкетите на СДСМ, криво е неспособното и криминално владеење на Заев, народот се одлучи Заев паѓа. СДСМ е во паника од кревкото мнозинство. Заев ...
сите 48 | | | веќе видена

Во пандемијата се зголемија контролите на трудовиот инспекторат, особено вонредните, а прекршувањата на работничките права остануваат исти. Невладината ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ е во болница, на Инфективната клиника поради компликации од коронавирусот. Вчера, реплицирајќи му на Зоран Заев, се пожали на висока ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со пари од ЕУ се уредува и оплеменува просторот околу Водочкиот манастир кај Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: