17 оздравени пациенти, еден од нив во Битола


6 копии
11 копии

Во последните 24 часа се направени 702 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19. – Скопје 67 – Куманово 1 – Дебар 1 – Штип 33 – Тетово 10 – ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во моментов Скопје е главно жариште на коронавирус во земјава, со вкупно 720 активни случаи на заразени. Според статистиката, најголем дел од активно ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тројца починати и 127 новозаразени со коронавирус од кои 67 се од Скопје се регистирани во изминатото деноноќие, информира Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични

Три четвртини од починатите од коронавирус имале придружни болести, најчесто кардиоваскуларна болест, белодробна болест и дијабетес, покажува најновиот приказ ...
| | веќе видена | слични

Нови 127 случаи на заразени со коронавирусот, тројца починати и седум оздравени е ковид билансот во Македонија за последните 24 часа. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 627 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Директорите на болниците од 16 општини во Македонија, денеска, заедно со министерот за здравство, Венко Филипче, како и со Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 130 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 229 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

17 оздравени пациенти, еден од нив во Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: