КОРАНАТА ПОВТОРНО НАПАЃА: 62 новозаразени од кои 24 во Скопје, двајца починати


Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 17 оздравени пациенти во: Скопје-5, Куманово-1, Тетово-9, Битола-1, ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести до Владата ќе достави предлог за повторно враќање на полицискиот час во критичните населени места каде што е зголемен бројот на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ќе го достави својот предлог до Владата за повторно да се врати полицискиот час. Според наши извори полицискиот час ќе почнува од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Институтот за јавно здравје вчера потврди нови 111 случаи на коронавирус во 9 градови од кои најголем дел во Скопје. Од вкупниот број на тестирани, 103 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучува дали ќе има повторно воведување на полициски час, со цел спречување на ширење на Ковид-19.Одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Во земјава надмината бројката од 3.000 зразени лица од новиот коронавирус. Вчера беа регистрирани 111 нови случаи на Ковид-19, биле направени 854 тестирања. ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 854 тестирања, а регистрирани се 111 нови случаи на ковид-19. – Скопје 63 – Куманово 11 – Штип 12 – Тетово 8 – Велес 3 – ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се девет нови, а вкупно се хоспитализирани 62 пациенти. Од нив 27 се потешко болни и се на кислородна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОРАНАТА ПОВТОРНО НАПАЃА: 62 новозаразени од кои 24 во Скопје, двајца починати

Од:
До кого (е-маил):
Порака: