62 новозаразени, 2 смртни случаи и 17 оздравени последното деноноќие


3 копии

Тројца починати и 127 новозаразени со коронавирус од кои 67 се од Скопје се регистирани во изминатото деноноќие, информира Министерството за здравство. Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 8. јуни 2020 (Inpress) – Комисијата за заразни болести денеска ќе одржи состанок на кој ќе се одлучува дали повторно во земјава ќе биде воведен ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Нови 127 случаи на заразени со коронавирусот, тројца починати и седум оздравени е ковид билансот во Македонија за последните 24 часа. Министерството за ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 702 тестирања, а регистрирани се 127 нови случаи на ковид-19, од кои 67 се од Скопје. Листа на активни носители на Ковид 19 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во последното деноноќие во Градската општа болница „8 Септември“ се примени 14 нови пациенти. Директорот на ГОБ „8 Септември“, Христијан Костов, за Фактор вели ...
сите 687 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Крива Паланка, каде на претпоследниот ден од кампањата за предвремените парламентарни ...
сите 426 | | | веќе видена

Вработен во ЕВН „Кец“ – Охрид се здобил со тешки телесни повреди, кој при изведување на работни активности, паднал од електричен столб. – Вчера во 11:00 часот ...
сите 276 | | | веќе видена

Мора да продолжиме по правиот пат, не смееме да скршнеме од него, тоа е наша заедничка задача, порача синоќа претседателот на СДСМ на Централната трибина на ...
сите 151 | | | веќе видена

„На 15 јули ќе се спроведе гласање со целосна заштита, безбедни се сите мерки за заштита од КОВИД-19. На 15 јули е важно да се гласа, се носи голема одлука. ...
сите 343 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

62 новозаразени, 2 смртни случаи и 17 оздравени последното деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: