Комисијата за заразни болести ќе каже ДАЛИ КЕЛНЕРИТЕ ЌЕ СИ ИГРААТ ПОЛИЦАЈЦИ и ќе легитимираат


Право да легитимира има само полицијата, поради што во четвртокот е испратено писмо до Комисијата за заразни болести, уште еднаш да се разгледа ваквиот услов ...
| | веќе видена | слични

Кривични пријави за вкупно 22 станоиздавачи во туристичките места Инспекторите на Пазарниот инспекторат викендов поднеле 22 кривични пријави за непочитување на ...
| | веќе видена | слични

Сите поднесени пријави се за туристичките места, Охрид, Струга, Битола, Маврово и Дојран, а инспекторите најавуваат засилени контроли и во текот на денешниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Раководителката на Инспекциски надзор, Мери Проја Продановска, денес во Охрид ги соопшти наодите на инспекциските служби при зајакнатите контроли на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од петокот до сега се утврдени 22 непочитувања на владините мерки од страна на категоризираните сместувачки и угостителски објекти и врз основа на членовите ...
| | веќе видена | слични

22 кривични пријави испишале пазарните инспектори во земјава од петокот до денеска.Од нив осум се во Охрид, четири во Струга, пет во Битола, три во Дојран и по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Инспекторите на Пазарниот инспекторат викендов поднеле 22 кривични пријави за непочитување на владините мерки од страна на категоризираните сместувачки и ...
| | веќе видена | слични

Раководителката на Инспекцискиот надзор Мери Проја-Продановска, утринава во Охрид кажа дека и покрај забраната за работа поради пандемијата со коронавирус, 22 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комисијата за заразни болести ќе каже ДАЛИ КЕЛНЕРИТЕ ЌЕ СИ ИГРААТ ПОЛИЦАЈЦИ и ќе легитимираат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: