Бектеши: ДУИ останува на ставот дека е потребен консензус за датумот за избори


Министерот за економија, Крешник Бектеши денеска, во својство на партиски функционер, соопшти дека ДУИ принципиелно останува на ставот – датумот за избори да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ставот на Владата за вонредната состојба заедно со мислењето на Комисијата за заразни болести за состојбата со пандемијата ќе бидат одлучувачки за датумот за ...
| | веќе видена | слични
11 копии

До петок ќа се знае ставот на Владата за вонредната состоја кој заедно со мислењето на Комисијата за заразни болести за состојбата со пандемијата ќе бидат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на Демократската партија на Албанците, Мендух Тачи на прес-конференција изјави дека постои индивидуална одговорност за големиот број на заразени ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Денес остварив телефонски разговор со Претседателот на Европската народна партија и поранешен претседател на Европскиот Совет Доналд Туск. Разговаравме за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се наоѓаме во тешка ситуација, има луѓе кои се однесуваат тотално неодговорно. Мислам дека неодговорноста на Бујар Османи и на поранешната и на сегашната ...
| | веќе видена | слични

 Евроамбасадорот оценува дека Македонија во моментов се наоаѓа во особено спефицична состојба кога во време на коронакризата е без функционално собрание, ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме за здравствената и политичка состојба на државата и регионот. Во пријателскиот разговор ја споделив мојата огрoмна загриженост од експлозијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Два нови случаи на КОВИД-19 се регистрирани во Кавадарци, информираше доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог во кавадаречкиот Центар за јавно ...
сите 603 | | | веќе видена

Ќе победиме во Струмица и во цела 4 ката. Прави Зоран Заев анкети како што правиме ние и знае дека дебело губи и на ниво на држава и во четвртата изборна ...
сите 543 | | | веќе видена

Александар Николоски не може да биде народен претставник на граѓаните од изборната единица 4, зашто никогаш не живеел ниту работел тука. Александар Николовски ...
сите 466 | | | веќе видена

ДУИ денеска и официјално се откажа од концептот едно општество за сите. Жалиме што ДУИ се служи со ваква националистичка реторика и ги поткопува придобивките ...
сите 245 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 85 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети не е загрижен затоа што е можно лидерот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицксоки да направат ...
сите 177 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: ДУИ останува на ставот дека е потребен консензус за датумот за избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: