Потврдени 62 нови случаи на ковид 19, починаа 2 лица


9 копии
7 копии

Нови 127 случаи на заразени со коронавирусот, тројца починати и седум оздравени. Вкупната бројка на дијагностицирани е 3152, а досега починаа 156 лица. ...
| | веќе видена | слични

Заседаваше Комисијата за заразни болести. Владата на денешната седница треба да реши дали и колкав ќе биде полицискиот час во наредните денови. Во земјава е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Потврдени 62 нови случаи на ковид 19, починаа 2 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: