62 новозаразени, двајца починати и 17 оздравени од Ковид-19 во изминатото деноноќие


Министерството за здравство (МЗ) денеска информираше дека се потврдени 62 нови случаи на Ковид-19, односно, регистрирани се 24 случаи во Скопје, 14 во Штип, 12 ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести до Владата ќе достави предлог за повторно враќање на полицискиот час во критичните населени места каде што е зголемен бројот на ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести ќе го достави својот предлог до Владата за повторно да се врати полицискиот час. Според наши извори полицискиот час ќе почнува од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Институтот за јавно здравје вчера потврди нови 111 случаи на коронавирус во 9 градови од кои најголем дел во Скопје. Од вкупниот број на тестирани, 103 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комисијата за заразни болести денеска ќе одлучува дали ќе има повторно воведување на полициски час, со цел спречување на ширење на Ковид-19.Одлуката на ...
| | веќе видена | слични

Во земјава надмината бројката од 3.000 зразени лица од новиот коронавирус. Вчера беа регистрирани 111 нови случаи на Ковид-19, биле направени 854 тестирања. ...
| | веќе видена | слични

Во последните 24 часа се направени 854 тестирања, а регистрирани се 111 нови случаи на ковид-19. – Скопје 63 – Куманово 11 – Штип 12 – Тетово 8 – Велес 3 – ...
| | веќе видена | слични

На Инфективната клиника во изминативе 24 часа примени се девет нови, а вкупно се хоспитализирани 62 пациенти. Од нив 27 се потешко болни и се на кислородна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

62 новозаразени, двајца починати и 17 оздравени од Ковид-19 во изминатото деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: