МЗ:Двајца починати, 19 оздравени , 62 новозаразени


Нови 127 случаи на заразени со коронавирусот, тројца починати и седум оздравени. Вкупната бројка на дијагностицирани е 3152, а досега починаа 156 лица. ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Заседаваше Комисијата за заразни болести. Владата на денешната седница треба да реши дали и колкав ќе биде полицискиот час во наредните денови. Во земјава е ...
| | веќе видена | слични

Комисијата за заразни болести до Владата ќе достави предлог за повторно враќање на полицискиот час во критичните населени места каде што е зголемен бројот на ...
| | веќе видена | слични

Во земјава вчера беа регистрирани 111 новозаболени од КОВИД-19, а досега бројот на активни случаи е 1 226. Две лица вчера починаа – пациентка од Струга на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Првиот пациент на кого му беше трансплантирано срце во нашата земја заминува на домашно лекување. Претседателот на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ...
сите 201 | | | веќе видена

„Изборите на 15 јули се референдумски важни, бидејќи гласаме за Сигурност и избираме да продолжиме по правиот пат. Спротивната опција на овој пат е Опасност од ...
сите 219 | | | веќе видена

Носителот на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски, попладнево се сретна со млади луѓе во општината Гази Баба.„ Ве мотивираме да учите, работите и живеете во својата ...
сите 348 | | | веќе видена

Владата на предлог на Министерството за внатрешни работи во соработка со министерствата за здравство и за надворешни работи изработи насоки за начинот на ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ:Двајца починати, 19 оздравени , 62 новозаразени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: