Возеле автомобили во спротивен правец на автопатот кај Неготино, направиле сообраќајка па избегале

Вчера околу 21.30 часот на автопатот Демир Капија – Неготино, кај селото Тремник, се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „ауди“ со скопски ...
| | веќе видена | слични

Шестгодишно дете од Куманово е повредено откако во него удрил четирицикл. Несреќата се случила вчера околу 15:30 часот, односно додека во Куманово беше во сила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ул.„Фуштанска“ во Скопје вчера на пладне се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „хонда ЦРФ“, без регистарски ознаки, управуван од А.С.(25) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на паркинг од угостителски објект на магистрален пат Гевгелија – Демир Капија, во патничко возило „фолксваген пасат“, со кавадаречки регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични

Девет мигранти биле пронајдени вчера во возило паркирано на паркинг од угостителски објект на магистрален пат Гевгелија - Демир Капија. „На 07.06.2020 околу ...
| | веќе видена | слични

Млад скопјанец со моторцикл удрил во паркиран автомобил на улица „Фуштанска“ по што со тешки повреди бил пренесен во Градската болница. Според пријавеното, на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден околу 8 часот од полициски службеници, на паркинг од угостителски објект на магистрален пат Гевгелија - Демир Капија, во патничко ...
| | веќе видена | слични

Шестгодишно дете од Куманово било повредено додека управувало со велосипед, по што било пренесено во болница. „На 07.06.2020 во 15.30 часот било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Александар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4, во вечерашното интервју за Македонската телевизија посочи дека ...
сите 663 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

По подолг период, денеска во ГОБ „8 Септември“ испишале 15 пациенти кои успешно се излекувани од корона вирусот, вели директорот на оваа здравствена ...
сите 236 | | | веќе видена

Енио Мориконе не стигна да се напие вино со Даниеле Де Роси. Еднаш композиторот му подарил шише првокласно вино на заменикот капитен на „римската волчица“. Се ...
сите 43 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 160 | | | веќе видена

И во услови на пандемија државата има капацитет да спроведе здравствено безбедни избори. Важно е да излезете и да гласате, да го остварите своето уставно ...
сите 389 | | | веќе видена

Големи се шансите Еден Азар да не се појави на натпреварот кој Реал Мадрид в петок вечер ќе го игра на домашен терен против Алавес, и на кој на домашните им ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Возеле автомобили во спротивен правец на автопатот кај Неготино, направиле сообраќајка па избегале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: