21-годишно момче со својот автомобил удрило во 70-годишна старица во Охрид

Шестгодишно дете од Куманово е повредено откако во него удрил четирицикл. Несреќата се случила вчера околу 15:30 часот, односно додека во Куманово беше во сила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На ул.„Фуштанска“ во Скопје вчера на пладне се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „хонда ЦРФ“, без регистарски ознаки, управуван од А.С.(25) од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера на паркинг од угостителски објект на магистрален пат Гевгелија – Демир Капија, во патничко возило „фолксваген пасат“, со кавадаречки регистарски ознаки, ...
| | веќе видена | слични

Девет мигранти биле пронајдени вчера во возило паркирано на паркинг од угостителски објект на магистрален пат Гевгелија - Демир Капија. „На 07.06.2020 околу ...
| | веќе видена | слични

Млад скопјанец со моторцикл удрил во паркиран автомобил на улица „Фуштанска“ по што со тешки повреди бил пренесен во Градската болница. Според пријавеното, на ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден околу 8 часот од полициски службеници, на паркинг од угостителски објект на магистрален пат Гевгелија - Демир Капија, во патничко ...
| | веќе видена | слични

Шестгодишно дете од Куманово било повредено додека управувало со велосипед, по што било пренесено во болница. „На 07.06.2020 во 15.30 часот било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина при влез на граничен премин на територијата на нашата држава од денеска ќе се бара ...
сите 590 | | | веќе видена

Јас во политиката не влегов за да направам семејно богатство, туку јас во политиката влегов за да работам за народот и да ја реформирам Македонија како земја ...
сите 640 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 302 | | | веќе видена

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 128 | | | веќе видена

Ветуваме намалување на даноците, ветуваме рамен данок од 8% и на тој начин ќе ја намалиме сивата економија која ќе придонесе за зголемување на приходите во ...
сите 237 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 244 | | | веќе видена

Охрид, 8. јули 2020 (Inpress)– Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 152 | | | веќе видена

Фатмир Битиќи е претседател на Комисијата за финансии на СДСМ, а Дарко Лазаров е претседател на Kомисијата за економија на ВМРО-ДПМНЕ. Двајцата учествуваат во ...
сите 328 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

21-годишно момче со својот автомобил удрило во 70-годишна старица во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: