Жител на струшко Радолишта учесник со сообраќајката на „Туристичка“

Во текот на вчерашниот ден околу 8 часот од полициски службеници, на паркинг од угостителски објект на магистрален пат Гевгелија - Демир Капија, во патничко ...
| | веќе видена | слични

На ул.„Фуштанска“ во Скопје вчера на пладне се случила сообраќајна незгода во која мотоцикл „хонда ЦРФ“, без регистарски ознаки, управуван од А.С.(25) од ...
| | веќе видена | слични

Шестгодишно дете од Куманово било повредено додека управувало со велосипед, по што било пренесено во болница. „На 07.06.2020 во 15.30 часот било пријавено дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Утринава во 07,00 часот на крстосница од магистрален пат Гостивар-Кичево, ул,,ЈНА, и локален пат за с.Здуње се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко ...
| | веќе видена | слични

Педесет и шестгодишен гостиварец е тешко повреден откако утрово со автомобил се судрил со камион на крстосницата од магистралниот пат Гостивар-Кичево, ул,,ЈНА, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Мора да направиме се за да го зачуваме здравјето на граѓаните, и тоа го правиме низ овие изборни собири коишто ги одржуваме на изборната кампања. И многу е ...
сите 424 | | | веќе видена

Овде гласно зборуваме против дискриминацијата и нееднаквоста. Фактот дека Арбен е заменет со Александар е симптоматично за нашето општество. Г-дин Заев, кажете ...
сите 192 | | | веќе видена

Новиот Закон за јавно обвинителство од вчера стапи на сила, со што и официјално згасна Специјалното јавно обвинителство. Државниот јавен обвинител Љубомир ...
сите 74 | | | веќе видена

Во движење се ставени не само земјата и регионот, туку и меѓународни центри, бидејќи правдата е на наша страна и целата врева се крева поради тоа што ние ...
сите 162 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола навреме ги расчисти дилемите за шампионскиот шпалир во Премиер лигата, најавувајќи дека неговиот Манчестер Сити ќе му приреди достоен пречек на ...
сите 190 | | | веќе видена

Нови 120 потврдени со КОВИД-19 од 954 тестирања, од кои над половината (64) се од Скопје, а 14 од Тетово. Останатите заразени со вирусот од вчерашниот билтен ...
сите 269 | | | веќе видена

Последната „бомба“ на лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во која вели дека ќе соберел „и шарени и шуто и рогато“ и после „мамата ќе им ја ебел“ била последица на ...
сите 64 | | | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на струшко Радолишта учесник со сообраќајката на „Туристичка“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: