Ла Лига: 39 дена и 110 натпревари

4 копии

Со најавениот рестарт на Премиер лигата, повеќе од јасно е дека Ливерпул и дефинитивно ќе стигне до толку посакуваната титула на која чека цели 30 години, а за ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп порача дека тој и неговите фудбалери ќе ја прослават титулата шампион на Англија под било какви услови, и тоа со своите навивачи со кои ја ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп е свесен дека оваа сезона нема да можат да парадираат со трофејот низ улиците на Ливерпул поради коронавирусот, но вели дека тоа ќе го направат ...
| | веќе видена | слични

Францускиот стручњак, Жерар Улие е среќен и задоволен што неговиот поранешен клуб Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата. Најсилната англиска ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, најави дека е можно парадата низ улиците на градот по повод прославата на титулата во Премиерлигата, да се одржи напролет, ...
| | веќе видена | слични

Неверица во редовите на Ливерпул, шок на “Енфилд“. Имено вчера Фудбалскиот сојуз на Англија одлучи да ја прекине и дефинитивно Првата фудбалска лига за жени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Втор ден од гласањето за предвремените парламентарни избори. Гласаат болните, немоќните, хронично болните, затворениците, лицата во домашен притвор, во ...
сите 544 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 311 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 387 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 140 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 225 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ла Лига: 39 дена и 110 натпревари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: