Криза е – нема пари за „ѕвезди“ во Реал Мадрид


2 копии

Фудбалерите на Реал Мадрид веќе извесно време тренираат во тренинг кампот „Валдебабас“, а првиот официјален натпревар по повеќе од два месеци ќе го одиграат за ...
| | веќе видена | слични

Николас Анелка промени преку 10 клубови во својата богата играчка кариера и важеше за еден од елитните играчи кои доста често ја менуваа средината, но покрај ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид одлучи дека ќе ја доигра сезоната со настапи на тренинг центарот Валдебебас, или поточно на главниот стадион кој го носи името на незаборавниот и ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот фудбалер, Хамес Родригес (27) е вистиско дете од Реал. Тој играше во Кралскиот клуб пет сезони и беше на позајмица во последните четири, во моментов ...
| | веќе видена | слични

Eден Азар минатото лето направи голем трансфер од Челзи во Реал Мадрид. Сепак, навивачите на Реал до сега можеа да видат само сенка на оној Азар од Челзи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Покажавме дека сме кадарни, дека знаеме, покажавме љубов, целиот свет дојде да ни се поклони на мудроста и храбрите одлуки. Знаеме како да продолжиме заедно ...
сите 317 | | | веќе видена

Пред три месеци, кога во земјава имаше 50 или 60 позитивни случаи на Ковид-19, се воведуваше карантин, ограничување на движење и други мерки. Потоа, нашата, но ...
сите 166 | | | веќе видена

Македонија има огромен потенцијал за инвестиции во подрачјето на RND (Центри за истражување и развој), рече претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во ...
сите 212 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 172 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Косовскиот премиер Авдулах Хоти најави дека во земјата ќе се воведат нови, поостри мерки за борба против пандемијата на Ковид-19, со тоа што на надлежните ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Криза е – нема пари за „ѕвезди“ во Реал Мадрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: