Кој ќе ги чува децата: Родителите во државни фирми мора да одат на работа, на тие во приватен сектор им се заканува отказ ако останат дома


Родителите од понеделник ќе се соочат со голем проблем со чување на децата откако Владата објави дека завршува седењето дома по олабувањето на корона мерките. ...
| | веќе видена | слични

Девет вработени во кочанската градинка „Павлина Велјанова“ се позитивни на коронавирусот. Тоа го покажа скринингот што го прави Министерството за здравство ...
| | веќе видена | слични
11 копии

По скрининг тестирањето во детската градинка „Павлина Велјанова" во Кочани утврдено е дека девет вработени во јавната општинска установа се позитивни на ...
| | веќе видена | слични

Специфично за добиените резултати е што сите заразени лица воопшто не покажувале симптоми на Ковид-19, поради што градоначалникот на Кочани, Николчо Илијев ...
| | веќе видена | слични

По извршениот неколкудневен скриниг врз вработените во тетовските градинки, констатирано е дека нема ниту еден кој е позитивиен на КОВИД-19. Скринингот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

– Заврши тестирањето на вработените и наставниците од сите градинки во состав на ОЈУГД „Младост" во Тетово. За среќа, направените тестови на сите 150 вработени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 776 | | | веќе видена

10 денари за Смедеревката, а 12 за Вранецот. Ова се договорија министерот Хоџа и винариите а повикот е што поскоро да се нормализира откупот, а оние лозари кои ...
сите 144 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

По трагичниот настан, додека изведувачот не обезбеди спецификација за да докаже дека материјалот е отпорен на пожар, технички јас изјавувам дека сите објекти ...
сите 135 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје, објавувајќи го неделниот извештај епидемиолопката состојба со корона вирусот во Македонија, објави и податоци за смртните случаи ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој ќе ги чува децата: Родителите во државни фирми мора да одат на работа, на тие во приватен сектор им се заканува отказ ако останат дома

Од:
До кого (е-маил):
Порака: