Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

После три месеци пауза наредната недела конечно ќе продолжи сезоната во шпанската Ла Лига. На програмата ќе бидат натпреварите од 28. коло кое ќе биде отворено ...
| | веќе видена | слични

Наредната недела се враќа фудбалот во Шпанија, а од пол позицијата ќе тргне екипата на Барселона која по 27 одиграни кола има два бода предност во однос на ...
| | веќе видена | слични

После паузата поради пандемијата на коронавирус, како што се најавува на 11 јуни ќе продолжи сезоната во најсилното шпанско фудбалско првенство. Први на ...
| | веќе видена | слични

Фудбалот во Шпанија продолжува, а во пол-позиција за титулата е секако Барселона која е водечка на табелата со плус два во однос на вечниот ривал Реал Мадрид. ...
| | веќе видена | слични

Само со две титули во последните 10 години, Реал Мадрид е во подредена улога во шпанското првенство. Во кралскиот клуб веруваат дека на крајот од сезонава ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанската Ла Лига на радост на многумина продолжува за девет дена со натпреварот помеѓу Севилја и Бетис. Во продолжението од сезоната Барселона ќе влезе како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ако во земјава втриот бран почна практично веднаш после првиот, во другите балкански држави кои малку здивнаа од КОВИД-19, сега е веќе дефинитивно јасно дека ...
сите 1003 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва пред скопјани порача дека го бара гласот на граѓаните за уште еден нов и чист мандат, за да продолжат со добрите политики.
сите 439 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 90 | | | веќе видена

Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди при МВР по добиениот видео запис на кој е снимено како униформиран полициски ...
сите 128 | | | веќе видена

Идејата за размена на пратеници меѓу Зоран Заев и Христијан Мицкоски е ризична, смета лидерот на ДУИ Али Ахмети, кој ова го кажа во вчерашното интервју на ТВ ...
сите 283 | | | веќе видена

Претседателот на најголемата политичка опција во државата ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Берово ги повика сите граѓани да се обединат, и оние неопределените, ...
сите 260 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалска „треска“: 110 натпревари во 39 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: