Филипче: Или ќе ги почитуваме мерките или СЕ ВРАЌАМЕ НАЗАД КОН СИЛНИ РЕСТРИКЦИИ


Од почетокот на кризата со коронавирусот, на секој јавен настап повторувам една работа – вирусот ќе го победиме со многу дисциплина и безусловно почитување на ...
| | веќе видена | слични

Сега влегуваме во клучниот период од борбата против коронавирусот. Ако сега се посветиме сите, преку строго преземање лична заштита, ќе  успееме  бројот  на  ...
| | веќе видена | слични

Најодговорно да ги почитуваме мерките за лична заштита, само заедно ќе го победиме коронавирусотСега е најважно, секој од нас, без исклучок, постојано и ...
| | веќе видена | слични

Само обединети можеме да успееме во битката против коронавирусот. Тој е реалност и за да го надминеме мора да дејствуваме заеднички и организирано и секој ...
| | веќе видена | слични

Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Влегуваме во клучниот, можеби и најважен период во борбата против коронавирусот. Токму затоа, сега е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Влегуваме во клучниот, можеби и најважен период во борбата против коронавирусот. Токму затоа, сега е најважно секој од нас, без исклучок, постојано и доследно ...
| | веќе видена | слични

Секој граѓанин е еднакво важен и може да даде значаен придонес во искоренувањето на вирусот. Само  со доследно почитување на мерките за заштита ...
| | веќе видена | слични

Само обединети можеме да успееме во битката против коронавирусот. Тој е реалност и за да го надминеме мора да дејствуваме заеднички и организирано рече во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој граѓанин е еднакво важен во битката со коронавирусот, само со почитување на мерките за заштита на здравјето им помагаме на здравствените работници Само ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во наредните десетина дена почнуваат подготовки за ослободување на дел од капацитетите во ГОБ „8ми Септември“, најави министерот за здравство, Венко Филипче, ...
сите 344 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа од Делчево рече дека на 15 јули одлучуваме во каква Македонија сакаме да живеееме, понижена Македонија или ...
сите 491 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува утре во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк. Уште денеска и утре политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 90 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 87 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 121 | | | веќе видена

Владата на Црна Гора објави мапа на земји со услови под кои странците можат да влезат во Црна Гора. Не е дозволен влез од Србија, Северна Македонија, Русија и ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листа во изборна единица 4 Александар Николоски денеска на средба пред граѓаните на Кавадарци Николоски, во ...
сите 340 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: Или ќе ги почитуваме мерките или СЕ ВРАЌАМЕ НАЗАД КОН СИЛНИ РЕСТРИКЦИИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: