НЕМА СЛУЖЕЊЕ ПИЈАЛОЦИ НА ПЛАЖА, НЕМА ШВЕДСКА МАСА, НЕМА ЧИСТЕЊЕ СОБИ … Правилник за летување во Грција

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Американскиот претседател Трамп смета дека секој американец без разлика на боја на кожа, пол или раса, за сите полицијата треба да има еднаков третман. Ваквата ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Грчките власти денес усвоија нов сет на мерки заради коронавирусот, во кој се вклучени некои од веќе познатите правила, но исто така носи и нови забрани пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕМА СЛУЖЕЊЕ ПИЈАЛОЦИ НА ПЛАЖА, НЕМА ШВЕДСКА МАСА, НЕМА ЧИСТЕЊЕ СОБИ … Правилник за летување во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: