Калчо секој ден од 20 јуни!

Сезоната во Серија А цели три месеци е во прекин поради пандемијата од Коронавирусот. По последните договори, италијанското првенство треба да продолжи на 20 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германската фудбалска асоцијација одлучи да ги прекине сите постапки во врска со однесувањето на навивачите на трибините, пренесува „Кикер“. Оваа одлука е ...
| | веќе видена | слични

Италија се опоравува од пандемијата коронавирус, добро е познато дека оваа земја беше најпогодена, а фудбалот веќе долго време е во мирување.Пред продолжението ...
| | веќе видена | слични

Италијанските калчолигаши се согласиле да не биде прогласен шампион на Италија доколку првенството во Серија А не биде комплетирано до самиот крај. Дури 16 ...
| | веќе видена | слични

Италија полека се опоравува од опасниот Коронавирус, а во земјата започнува да се враќаат нормалните активности. Според предвиденото, од 20 јуни повторно ќе се ...
| | веќе видена | слични

Клубовите од Серија А денеска одржале нов состанок во вид на видео конференција, а на него било решено да не биде прифатен предлогот на федерацијата за ...
| | веќе видена | слични

Целосно затишје на македонската спортска сцена по одлуката да се прекинат фудбалското и одбојкарското првенство. Доколку дозволи развојот на пандемијата со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Калчо секој ден од 20 јуни!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: