Трамп до демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, НО ЌЕ ВЕ ПРЕЧЕКААТ НАЈЖЕСТОКИТЕ КУЧИЊА


Претседателот на САД, Доналд Трамп денеска изјави дека демонстрантите кои протестираат против смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд, за време на полициското ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии
5 копии
2 копии
2 копии

Белата куќа уште минатата недела барала на улиците на Вашингтон и останатите американски градови да бидат распоредени околу 10.000 активни војници за да ги ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Градоначалничката на Вашингтон, Мјуриел Баузер (48) им се придружи на илјадниците демонстранти во нејзиниот град и ги повика граѓаните да гласаат против Доналд ...
| | веќе видена | слични

Според нив, министерот за одбрана Марк Еспер наводно преместил околу 1600 активни војници во Вашингтон, каде веќе биле распоредени околу 5000 припадници на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 742 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 254 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 253 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 130 | | | веќе видена

Не е невозможно да добиеме парламентарно мнозинство од 61 пратеник, изјави претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва во Тв дуел на МТВ. Вели дека оваа бројка ...
сите 80 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп до демонстрантите: Соберете се пред Белата Куќа, НО ЌЕ ВЕ ПРЕЧЕКААТ НАЈЖЕСТОКИТЕ КУЧИЊА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: