Како МАШИНА: ЛеванГОЛски урива рекорди, му го сменија и презимето!


Аугзбург беше на добар пат да дојде до водство, и можеби до победа во дуелот со Келн во денешниот последен натпревар во Бундеслигата. Меѓутоа домашниот тим ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во натпревар од 30-то коло од Германскиот фудбалски шампионат, Унион Берлин попладнево одигра нерешено 1:1 на домашен терен со Шалке. За гостите од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Аугсбург и Келн одиграа 1-1, мечот долго време беше без голови, во последните минути најпрво гостите поведоа, па домаќините се спасија од пораз.Аугсбург во 27. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ривалството меѓу Реал Мадрид и Барселона трае веќе со децении. Тоа се двата најтрофени клуба во историјата на шпанскиот фудбал. И сезонава која се чека да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев вечерва апелираше до граѓаните да ги почитуваат мерките и на тој начин да придонесат во намалување на ширењето на Ковид -19. Работното ...
сите 467 | | | веќе видена

ЗА ЕДНО ДЕНОНОЌИЕ ИМАМЕ 640 ЗАРАЗЕНИ И 12 ПОЧИНАТИ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2634 тестирања, а ...
сите 293 | | | веќе видена

Христијан МИЦКОСКИ На 23 Октомври-Денот на македонската револуционерна борба, денот кога е формирана Македонската револуционерна организација, ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 134 | | | веќе видена

Три лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа што се случила вчера попладне на регионалниот пат Прилеп – Крушево, кај местото наречено Босја Бара. ...
сите 188 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како МАШИНА: ЛеванГОЛски урива рекорди, му го сменија и презимето!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: