Овој Баерн е од ДРУГА ПЛАНЕТА: Преслушана и Фортуна со 5:0… (ВИДЕО)

2 копии

Тренерот на Баерн, Ханси Флик призна дека не е задоволен од казните за Роберт Левандовски и Томас Мулер. Вчера двајцата добија жолти картони во победата од 4:2 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Баер Леверкузен вчера на свој терен загуби во дербито на Бундеслигата од Баерн Минхен со 2:4, но домаќините има нешто на кое може да бидат горди. Тинејџерот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Роберт Левандовски денеска постигна еден гол во триумфот на Баерн Минхен над Баер Леверкузен, но неговиот обид да го сруши рекордот на Герд Милер веќе е само ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерот на Баер Леверкузен, Флоријан Вриц, стана во саботата најмладиот стрелец во историјата на германската Бундеслига, постигнувајќи го последниот погодок ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен е на чекор од одбрана на титулата во Бундеслигата по триумфот од 4-2 на гостувањето кај Баер Леверкузен. За новите три бода стрелаше и Роберт ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 305 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 224 | | | веќе видена

Собраниската расправа за измените на законот за заштита на населението од заразни болести, во кој амандмански треба да се внесат мерките за спречување на ...
сите 17 | | | веќе видена

Денеска на комеморативна седница беше оддадена почит на ликот и делото на прерано починатиот Трајче Нешковски, поранешен секретар на СДММ, истакнат член на ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овој Баерн е од ДРУГА ПЛАНЕТА: Преслушана и Фортуна со 5:0… (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: