Страшниот учинок го натера Баерн да му го промени презимето на Левандовски (Фото)


Роберт Левандовски не застанува да постигнува погодоци во дресот на Баерн Минхен, а со денешните два на натпреварот против Фортуна Дизелдорф, напаѓачот стигна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Баерн, Ханси Флик призна дека не е задоволен од казните за Роберт Левандовски и Томас Мулер. Вчера двајцата добија жолти картони во победата од 4:2 ...
| | веќе видена | слични

Новинарот на германскиот „Билд“, Кристијан Фолк, тврди дека не е точно дека Лерој Сане ќе стане најскапиот фудбалер на „Баварците“. Баерн, наводно, се согласил ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Роберт Левандовски денеска постигна еден гол во триумфот на Баерн Минхен над Баер Леверкузен, но неговиот обид да го сруши рекордот на Герд Милер веќе е само ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен е на чекор од одбрана на титулата во Бундеслигата по триумфот од 4-2 на гостувањето кај Баер Леверкузен. За новите три бода стрелаше и Роберт ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен повторно демонстрираше моќ во Бундеслигата, попладнево пред налетите на баварците настрада Баер Леверкузен, кој беше совладан со 4-2. Иако ...
| | веќе видена | слични

Баерн Минхен попладнево има незгодно гостување кај Баер Леверкузен, но ако најтрофејниот германски клуб и актуелен лидер, слави, ќе дојде на неколку бода од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Угостителските објекти ќе работат до 23 часот, државната администрација треба да го организира работењето од дома или во смени, а капацитетот на јавниот превоз ...
сите 389 | | | веќе видена

Стотици илјади евра проневерени во име на грантови за тренирање на магариња, коњи и фризерници како што обвинува опозициската ВМРО-ДПМНЕ или пак милиони евра ...
сите 245 | | | веќе видена

Нема место веќе во болниците, во модуларната на Инфективна почнаа да се примаат првите пациенти, предупредуваат здравствените власти. На Инфективната клиника ...
сите 158 | | | веќе видена

„Имам можност вечерва да говорам во пресрет на можеби најголемиот македонски национален празник – основањето на ВМРО. Практично, организацијата ВМРО, или уште ...
сите 146 | | | веќе видена

Сиромаштијата во изминатиот период беше закана за околу 450 илјади луѓе или 21 процент од населението во Македонија, но поради кризата предизвикана од корона ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчера (18.10.2020) година се одбележаа 1 000 години од основањето на манастирот СВ. „Јован Бигорски“. Целиот настан се одвиваше во строги протоколи за заштита ...
сите 124 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 53 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ги обвини Комисијата за заразни болести и власта за лошото справување со коронавирусот, поради што, како што велат, бројот на заболени лица за три ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Страшниот учинок го натера Баерн да му го промени презимето на Левандовски (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: