Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)


Ривалството меѓу Реал Мадрид и Барселона трае веќе со децении. Тоа се двата најтрофени клуба во историјата на шпанскиот фудбал. И сезонава која се чека да ...
| | веќе видена | слични

Штутгарт и Оснабрик одиграа без голови во меч од 30. коло во втората германска лига, резултат што може да се смета како кикс за домаќините кои се во трка за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тренерот на Баерн, Ханси Флик призна дека не е задоволен од казните за Роберт Левандовски и Томас Мулер. Вчера двајцата добија жолти картони во победата од 4:2 ...
| | веќе видена | слични

Штутгарт прерасна во крајно интересен тим за македонската спортска јавност од стартот на оваа година, од едноставна причина што талентираниот македонскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 550 | | | веќе видена

Кризата предизвикана од КОВИД-19 силно ги погоди нискодоходовните групи граѓани кои најчесто работат на нископлатени работни места или се дел од неформалната ...
сите 133 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баерн гази во Бундеслигата, Левандовски руши рекорди (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: