Мицкоски: Непријатно е во вакви услови да се зборува за избори


Фејсбук статус на Зоран Заев, претседател на СДСМ: Влегуваме во клучниот, можеби и најважен период во борбата против коронавирусот. Токму затоа, сега е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

“Влегуваме во клучниот, можеби и најважен период во борбата против коронавирусот. Токму затоа, сега е најважно секој од нас, без исклучок, постојано и доследно ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во државите во светот се зборува за опоравување од корона кризата, секаде опаѓа бројката на новодијагностицирани со Ковид-19. Но за, жал само кај нас таа ...
| | веќе видена | слични

Само ние зборуваме за висок број на новозаразени, само ние броиме починати од корона. Само кај нас уште трае играта со полицискиот час. Македонија уште сега го ...
| | веќе видена | слични

Навреме да распишевме тендер за набавка на стапови од Индија, наместо на маски и дизентали, најверојатно многу порано ќе ја завршивме кризата со КОВИД-19 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ.На ...
| | веќе видена | слични

Природно е луѓето да бегаат од жариштата со корона вирус – вака микробиологот доктор Никола Пановски ја правда вчерашната одлука на илјадниците скопјани кои за ...
| | веќе видена | слични

Николов: Наместо да чекаме, треба да го нападнеме невидливиот непријател кој го уништува нашето здравје и економијата Доктор Игор Николов, член на ИК на ...
| | веќе видена | слични

Новинарот Џелал Незири смета дека отворањето на темата за датум за одржување на избори и калкулациите на партиите на власт, во однос на престојните избори, се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 740 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче информираше дека здравствениот систем веќе се подготвува за нов бран на ковид наесен во однос на болнички капацитети и ...
сите 254 | | | веќе видена

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 252 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 131 | | | веќе видена

Али Ахмети, лидерот на ДУИ, на своето последно телевизиско интервју за претседателот на СДСМ, Зоран Заев, рече дека во последно време често ја критикува ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: Непријатно е во вакви услови да се зборува за избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: