Од новите 35 случаи со Ковид–19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари


Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа, регистрирани се нови 111 нови случаи на ковид 19, потврди министерството за здравство. Две лица починаа пациентка од Струга на возразст ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии
2 копии

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека од вкупно 1.226 заразени во државава, 658 се во главниот град Скопје, а најмногу заболени има во општините Чаир, ...
| | веќе видена | слични

Откако денеска беа регистрирани 111 новозаболени од КОВИД-19, сека вкупната бројка на дијагностицирани во нашата земја, од почетокот на епидемијата, изнесува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на дијагностицирани со Ковид-19 во земјава надмина 6.000, а и натаму продолжува трендот на трицифрен број новозаболени, како и секојдневниот црн биланс ...
сите 598 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер од ДУИ Насер Зибери во низата изборни средби оддаде почит пред гробовите на поранешниот претседател Борис Трајковски и на претседателот ...
сите 328 | | | веќе видена

Британскиот тенисер Енди Мареј изрази негодување поради новиот натпреварувачки календар за оваа сезона. Претходно, управата на АТП објави дека првиот турнир по ...
сите 425 | | | веќе видена

Боки реши да отвори душа. Така упицанет и во свој стил го однесоа во обвинителството каде поднесе неколку кривични пријави и против функционери од власта. Кои ...
сите 272 | | | веќе видена

Изборната кампања за изборите на 15 јули продолжува. Носителите на кандидатските листи го продолжуваат претставувањето пред граѓаните на мини собири и средби ...
сите 364 | | | веќе видена

Културата е поврзана со публиката. Владата донесе Уредба со законска сила, за примена на Законот за култура за време на вонредна состојба, со цел, наместо ...
сите 138 | | | веќе видена

Жената која е свесна за својата улога во општеството, заштитена од секаков вид на насилство, едуцирана, економски самостојна, почитувана и среќна е еден од ...
сите 228 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев вечерва се обрати на граѓански собир во Куманово, заедно со носителите на пратеничката листа во Изборна Единица 2, техничкиот ...
сите 339 | | | веќе видена

Кампањата треба да биде во интерес на здравјето на граѓаните и да овозможиме да имаме фер и демократски избори, напиша на Фејсбук техничкиот премиер и кандидат ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од новите 35 случаи со Ковид–19, 22 се од Чаир, Бутел, Аеродром и Шуто Оризари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: