Дали Манчестер Сити конечно може да ја освои Лигата на шампионите

Напаѓачот на Манчестер сити, Ријад Марез, ги сподели своите очекувања за настапите во Лигата на шампиони оваа сезона. – Мислам дека е време Манчестер сити да ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп порача дека тој и неговите фудбалери ќе ја прослават титулата шампион на Англија под било какви услови, и тоа со своите навивачи со кои ја ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп е свесен дека оваа сезона нема да можат да парадираат со трофејот низ улиците на Ливерпул поради коронавирусот, но вели дека тоа ќе го направат ...
| | веќе видена | слични

Францускиот стручњак, Жерар Улие е среќен и задоволен што неговиот поранешен клуб Ливерпул ќе ја освои титулата во Премиер лигата. Најсилната англиска ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, најави дека е можно парадата низ улиците на градот по повод прославата на титулата во Премиерлигата, да се одржи напролет, ...
| | веќе видена | слични

Неверица во редовите на Ливерпул, шок на “Енфилд“. Имено вчера Фудбалскиот сојуз на Англија одлучи да ја прекине и дефинитивно Првата фудбалска лига за жени, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Европскиот првак и актуелен лидер во Премиер лигата Ливерпул е клубот со најголема поддршка од фановите во Велика Британија. Тоа го соопшти истражувањето на ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул е избран за најомилен фудбалски клуб во Англија, според резултатите од една анкета. Во студијата, се пресметуваа 16 различни индикатори, како јавна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска во Прилеп оствари средби со стопанствениците, на кои стана збор за проектите и содржината со фокус на ...
сите 547 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Македонија и Албанија, изјави бугарскиот европратеник и ...
сите 154 | | | веќе видена

Со Зоран Заев ниту сум се договарал, ниту имам договор. Прв пат слушнав за такво нешто од разговорот кој го објавија некои портали, каде што се споменува моето ...
сите 118 | | | веќе видена

Има драстична разлика во делот на економијата помеѓу нас и СДСМ и тоа го препознаваат граѓаните. Ако во нешто има ВМРО-ДПМНЕ не двојбено позитивно мислење тоа ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Манчестер Сити конечно може да ја освои Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: