Се уредува просторот околу манастирскиот комплекс во Водоча

2 копии

Уште една лага на Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски!! Имено, во месец декември 2019 година, Темелковски спектакуларно најави целосна ...
| | веќе видена | слични

Завршено е асфалтирањето на стариот патен правец до манастирскиот комплекс Св.Јоаким Осоговски во Крива Паланка и тој од денеска е во употреба. –Завршени се ...
| | веќе видена | слични

– Завршени се градежните активности за реконструкцијата и санација на стариот пат кон манастирот Св. Јоаким Осоговски, со која комплетно е обновена коловозната ...
| | веќе видена | слични

Просторот околу манастирскат црква Св Леонтиј кај струмичко Водоча каде се наоѓа и седиштето на Струмичката епархија ќе се уредува и оплеменува за да стане ...
| | веќе видена | слични

Бислимската Клисура, иако мала по должина од само седум километри, стана вистинска атракција за кумановци, кои секое слободно време го поминуваат таму, особено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
сите 337 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминативе 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
сите 736 | | | веќе видена

Македонските политичари сервилно прават се да им угодат на уцените од Бугарија, а ништо не преземаат за ускратените права на Македонците кај соседите. ...
сите 391 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 218 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 120 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој е во самоизолација поради тоа што е позитивен на коронавирусот, уште нема одговор, барем јавно, на понудата ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се уредува просторот околу манастирскиот комплекс во Водоча

Од:
До кого (е-маил):
Порака: