Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај


Од вкупно дијагностицираните нови 35 случаи на Ковид-19, според денеска објавените податоци, 22 се од Скопје. Како што информира Институтот за јавно здравје, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека од вкупно 1.226 заразени во државава, 658 се во главниот град Скопје, а најмногу заболени има во општините Чаир, ...
| | веќе видена | слични

Откако денеска беа регистрирани 111 новозаболени од КОВИД-19, сека вкупната бројка на дијагностицирани во нашата земја, од почетокот на епидемијата, изнесува ...
| | веќе видена | слични

Дали се сеќавате кога пред некој ден, Венко Филипче објави табела според која Македонија не е лидер по смртност од Ковид 19 во регионот, туку, напротив, стои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сто и единаесет новозаболени од Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа. Две лица починаа, а шест пациенти се оздравени. Направени се вкупно 854 тестови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на последниот ден од кампања вечерва беше на завршниот ...
сите 475 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 188 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 66 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 233 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 11 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се шири вирусот во Шуто Оризари, најмногу новозаболени сепак во Чаир, Бутел, Сарај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: