Беџети: Да се прават над 700 тестови дневно, апелираме граѓаните да ги почитуваат мерките за претпазливост


Надлежните за јавното здравје да го зголемат бројот на тестирања во општините и на тој начин што побрзо и поточно да се идентификуваат заразените на кои треба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
| | веќе видена | слични

Чаир е најголемото жариште во моментов и има најголем број на новозаразени, покажуваат најновите податоци на Институтот за јавно здрвје. Во Скопје има вкупно ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во емисијата „Топ Тема“, Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на вчерашната, засега најнова статистика за новозаразени од коронавирусот во Македонија, од вкупно 101 лице, 59 заболени од COVID-19 беа од Скопје. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 520 | | | веќе видена

Нови 173 потврдени со КОВИД-19 од 1.650 тестирања, од кои најголем дел 75 се од Скопје, беа регистрирани вчера во земјава. Починаа и досега најголем број ...
сите 445 | | | веќе видена

Владата нема добиено препорака од Комисијата за заразни болести, ниту има донесено одлука за затворање на границите со Србија и Косово, потврди денеска ...
сите 414 | | | веќе видена

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски, во скопското обвинителство продолжи со поднесување на кривични пријави поврзани со предметите „Рекет“ и ...
сите 124 | | | веќе видена

Денес носителот на изборна единица 6 на ВМРО-ДПМНЕ, Дафина Стојаноска ја посети општината Гостивар и порача дека по доаѓањето на ВМРО-ДПМНЕ на власт ќе започне ...
сите 324 | | | веќе видена

Џафери пред младите членови и симпатизери на оваа партија попладнево на градскиот плоштад рече дека реална е можноста Македонија да има премиер албанец, ...
сите 148 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беџети: Да се прават над 700 тестови дневно, апелираме граѓаните да ги почитуваат мерките за претпазливост

Од:
До кого (е-маил):
Порака: