Здрав чоколаден колач без шеќер


Направете вкусни кроасани со нутела, со фантастичен вкус и арома. 500 мл. вода 1 лажица шеќер 1 лажиче сол 10 гр. сув квасец 100 мл. масло 1 кг. брашно 300 гр. ...
| | веќе видена | слични

Ако снемавте прашок за пециво, а ви треба, има замена со други намирници од кујната. Измешајте сода бикарбона и сок од лимон, во еднаква количина. Реагираат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАСЕГА НЕМА ЗАТВОРАЊЕ НА ГРАНИЦИТЕ КОН СРБИЈА И КОСОВО Комисијата за заразни болести претпладнево имала комуникација со претставници на околните земји и до ...
сите 130 | | | веќе видена

„Ние мораме и можеме да воведеме ред, дисциплина и правда, правната држава ќе функционира. Нема монтирани случаи, нема закани со ендеци, сите тефтерчиња на ...
сите 244 | | | веќе видена

„Ова не се обични избори, ова не се избори меѓу политички партии, ова се избори на визија, на стратегија која што треба сите да ги обедини против они кои ја ...
сите 332 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 127 | | | веќе видена

„Ние сме гаранти на сите договори за тоа што директно премиерот Заев го потпиша Договорот за добрососедство со Бугарија, а Министерот Димитров го потпиша ...
сите 216 | | | веќе видена

18 позитивни граѓани на ковид 19 се лекуваат во моментов на охридското инфективно одделение, 6 од нив се приклучени на кислородна поддршка. Иако бројката на ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Здрав чоколаден колач без шеќер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: