Општина Сарај има 41 заболен од Ковид 19


3 копии

Синоќа на „Топ Тема“ Арбен Зибери, директорот на Центарот за јавно здравје Скопје изјави дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е ...
| | веќе видена | слични

Чаир е најголемото жариште во моментов и има најголем број на новозаразени, покажуваат најновите податоци на Институтот за јавно здрвје. Во Скопје има вкупно ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во емисијата „Топ Тема“, Арбен Зибери посочи дека Комисијата за заразни болести ниту еднаш нема посочено дека е време или не е време за избори. ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на вчерашната, засега најнова статистика за новозаразени од коронавирусот во Македонија, од вкупно 101 лице, 59 заболени од COVID-19 беа од Скопје. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за коронавирус, одлучи Владата.„Владата донесе ...
сите 192 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 303 | | | веќе видена

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Општина Сарај има 41 заболен од Ковид 19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: