Почина деветмесечно бебе кое беше хоспитализирано на Детската клиника - позитивно на Ковид-19

Деветмесечно бебе кое од Скопје на барање на родителите, со авион беше транспортирано во Швајцарија починало денеска. Веста ја потврди и министерот Венко ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шестгодишно детенце починало откако паднало од трактор. Ова се случило во делчевската населба Таушанско маало. Откако примила повик Екипа на Итната медицинска ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Седумгодишното детенце од Кавадарци кое падна од вториот кат на својата семејна куќа, се чувствува добро, дознава од неофицијални извори. Според порталот, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес конференција изјави дека бабата на десетмесечното бебе кое почина од компликации од инфекција од ...
| | веќе видена | слични

Таа си заминала од Инфективна иако не е оздравена од Ковид и не сакала да го прими Решението за самоизолација па и било дадено со асистенција на МВР. Дознаваме ...
| | веќе видена | слични

Бабата на десетмесечното дете кое на барање на родителите беше транспортирано во Швајцарија и во саботата почина од можни компликации од инфекција од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Седумгодишник паднал од тераса вчера во Кавадарци, пренесен бил на скопските клиники, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Несреќата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 407 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почина деветмесечно бебе кое беше хоспитализирано на Детската клиника - позитивно на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: