За мусака, тестенини и полнети пиперки: Мелено месо со печурки


Брокулата е намирница која многу помага. Според истражувањата, брокулата делува во превенирањето рак, особено рак на цревата, желудникот, матката и дојките. Го ...
| | веќе видена | слични

Сакате да јадете слатки, но не можете веќе да броите калории во секој залак. Искористете го овој трик и ќе можете да ја јадете омилената трота без грижа на ...
| | веќе видена | слични

Кардамом е билка која е исклучително здрава и помага. Чајот од кардамом се користи за дигестивна помош, за лекување на проблеми со цревата и гастрит. Овој чај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само во последните седум денови во Македонија починале 55 луѓе како последица на корона вирусот. Вкупниот број на жртви од почетокот на епидемијата се искачи ...
сите 532 | | | веќе видена

Носителот на кандидатската листа за пратеници во изборната единица 2, Оливер Спасовски имаше средби со млади во општината Бутел. На средбите се разговараше за ...
сите 374 | | | веќе видена

Корона кризата покажа колку здравствените капацитети се значајни за една држава. Во услови кога епидемијата на КОВИД-19 во земјава не попушта, болниците во ...
сите 271 | | | веќе видена

Зоран Заев и Христијан Мицкоски со изјавите за формирање влада без албански партнер, ги исклучуваат Албанците од системот, а таквото дејствување може да ...
сите 137 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 127 | | | веќе видена

Од Крушево претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски порача дека на 15 јули народот овие политичките измамници од СДСМ ќе ги испрати на темната страна од ...
сите 448 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За мусака, тестенини и полнети пиперки: Мелено месо со печурки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: