Се бори со болки и депресија – Зачин кој често треба да го ставате во јадењата


Зачините некогаш заменуваат апчиња за болка, па така и ароматичниот зачин – куркума. Куркумата помага за болки во стомакот, како и депресија. Куркумата ...
| | веќе видена | слични

Брокулата е намирница која многу помага. Според истражувањата, брокулата делува во превенирањето рак, особено рак на цревата, желудникот, матката и дојките. Го ...
| | веќе видена | слични

Сакате да јадете слатки, но не можете веќе да броите калории во секој залак. Искористете го овој трик и ќе можете да ја јадете омилената трота без грижа на ...
| | веќе видена | слични

Кардамом е билка која е исклучително здрава и помага. Чајот од кардамом се користи за дигестивна помош, за лекување на проблеми со цревата и гастрит. Овој чај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германските медиуми пишуваат за наглиот скок на бројот на заразени од коронавирусот на Балканот. Германски „Шпигел“ се занимавал со порастот на заразени од ...
сите 168 | | | веќе видена

Сето она што во текот на овие 12 дена кампања го слушнавме низ Македонија се повторува и овде во Прилеп и тоа е доказ дека нема исклучоци, дека буквално оваа ...
сите 368 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Доколу Договорот за добрососедство со Бугарија се почитува не очекувам модификации на потпишаниот документ – вели во интервју за тв 24 Илахан Ќучук ...
сите 231 | | | веќе видена

На 04.07.2020 во 09,45 часот во Полициската станица Свети Николе било пријавено дека Р.М.(45) од Свети Николе, вработен во „ЕВН-Дистрибуција“ -Скопје, вршејќи ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се бори со болки и депресија – Зачин кој често треба да го ставате во јадењата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: