Трипуновски: Власта пресметува затезна камата за закуп на земјиште, чиј рок на плаќање е до крајот на шести месец наредната година


Власта пресметува затезна камата за закуп на земјиште, чиј рок на плаќање е до крајот на шести месец наредната година. Срамота❗️ Нема пари во буџетот кој го ...
| | веќе видена | слични

Го гледам денес Трајан се фали со наводно нови проекти во водостопанство, а не отишол до Свети Николе, Кочани, Неготино и Кавадарци да ги види каналите и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Водостопанството како стопанска гранка е една од клучните области, низ чиј развој се реализираат стратешките планови за напредок и развој на во земјоделството. ...
| | веќе видена | слични

Владата предводена од СДСМ во континуитет вложува во оваа значајна гранка и резултатите се очигледни. Имено, во таа насока е и изградбата на браната „Конско" ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителниот заменик-министер за земјоделство, шумарство и водостопанство, Цветан Трипуновски, денеска од Тиквешкиот регион порача надлежните да не дозволат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Денеска сум во посета на Тиквешкиот регион , моментално се наоѓаме во општина Каварадци поточно на местото каде штп е лоцирана пунктната станица Марена. Ова ...
| | веќе видена | слични

Тој апелира и да се исплатат сите субвенции, како и сите дополнителни мерки за земјоделците. – Целта на мојата денешна посета на пунктната станица Марена е да ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска со моите теренски активности бев во општина Свети Николе, и го посетив населеното место Црнилиште каде што направив увид во системот за наводнување во ...
| | веќе видена | слични

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски, заедно со градоначалникот на Општина Гевгелија, Сашо Поцков, беа на локацијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со сите успеси што заедно ги постигнавме, покажавме дека можеме, денес сме членка на НАТО, денес ги почнуваме преговорите за членство во ЕУ, имаме утврдена ...
сите 452 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 91 | | | веќе видена

За прв пат ќе се гласа три дена, во работни денови и изборите ќе траат до 21 часот. Епидемијата на коронавирусот делумно ги измени протоколите на текот на ...
сите 405 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трипуновски: Власта пресметува затезна камата за закуп на земјиште, чиј рок на плаќање е до крајот на шести месец наредната година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: