УЈП: Утре истекува рокот во кој граѓаните може да ги потврдат или коригираат даночните пријави


Утре истекува рокот во кој граѓаните можат да ги потврдат или да ги коригираат годишните даночни пријави. Ако тоа не го сторат до утре, од 1 јуни Управата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

За мерката за финансиска поддршка од 14.500 денари за исплата на плата за вработени, до вчера аплицирале 34.000 компании, а 90 проценти од барањата се веќе ...
| | веќе видена | слични

Мерката за финансиска поддршка од 14.500 денари за исплата на плата за вработени се покажа како ефикасна и навремена и обезбеди сериозна помош во борбата за ...
| | веќе видена | слични

Тоа го посочи претседателот на комисијата за финансии Фатмир Битиќи на денешната онлајн дискусија „Нова развојна македонска економија" „Со оваа мерка за месец ...
| | веќе видена | слични

„Дали нашата фирма е на списокот на фирми кои добиле државна помош од 14.500 денари. Ние сме 70 вработени и три месеци немаме земено плата? “Изминатиот период ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Од Сојузот на синдикати на Македонија (ССМ) соопштија дека до нив биле упатени низа поплаки кои укажуваат дека некои од компаниите кои се корисници на ...
| | веќе видена | слични

Заклучно со вториот ден од јуни, од страна на работодавачите и самовработените лица поднесени се вкупно 27.100 барања за користење на мерките за финансиска ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Директорката на УЈП, Сања Лукаревска на својот Фејсбук профил посочи дека заклучно со вториот ден од јуни, од страна на работодавачите и самовработените лица ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е време кога се потребни силни, брзи одлуки, но одлуку донесени со многу знаење, со институционална соработка и секкао со многу работа. Владата предводена ...
сите 519 | | | веќе видена

Бојан Јовановски кој е осуден во случајот „Рекет“ на 9 години затвор, пријавил најмалку 30 лица во скопското обвинителство. Засега неговиот адвокат Сашо ...
сите 146 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери денеска во паркот Чаир се сретна со младите на кои им ги презентираше младинските политики и заложби за првите 100 ...
сите 214 | | | веќе видена

Кампањата е веќе започната, во четвртата изборна единица каде што сум носител на листата на ВМРО ДПМНЕ ние сме фокусирани на граѓаните и нивните потреби. Имам ...
сите 71 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УЈП: Утре истекува рокот во кој граѓаните може да ги потврдат или коригираат даночните пријави

Од:
До кого (е-маил):
Порака: