ВМРО-ДПМНЕ: Заев турка избори што значи директно туркање кон изборна кланица


Од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ соопштуваат дека СДСМ се тотално одлепени од реалноста. „Во ден кога во Македонија е забележан црн биланс со 52 нови ...
| | веќе видена | слични

Неодговорно е да се бетонира датумот за избори во ситуација како оваа кога бројките зборуваат за повеќе од алармантна состојба со новозаразени и смртни случаи, ...
| | веќе видена | слични

По повикот од ВМРО-ДПМНЕ, членовите на Комисијата да си поднесат оставка, бидејќи била под контрола на Заев и Филипче, денеска од СДСМ ја обвинија партијата на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вирусот Ковид 19 е реална појава и затоа никој не смее да ја игнорира оваа закана, бидејќи на тој начин ја загрозува личната и колективната здравствена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека смртноста во Македонија од ковид-19 не е најголема во регионот и тие професионално ја водат работата. На ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Почитувањето на мерките за заштита, носење маска, шал или марама, одржување дистанца, хигиена и дезинфекција остануваат единствениот начин, единствениот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Состојбата на здравствениот систем, капацитетите на згрижување пациенти, големиот број слободни болнички кревети, нискиот број заразени здравствени работници, ...
| | веќе видена | слични

Ќе ги послуша ли власта граѓаните кои се во паника за алармантната бројка на заразени и починати и ни од далеку не размислуваат за избори? Граѓаните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Покажавме дека имаме храброст за сé што беше важно за државата и денес им докажуваме на сите политичари дома и во регионот, дека народот ги наградува храбрите ...
сите 248 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Заев турка избори што значи директно туркање кон изборна кланица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: