Официјалната денешна статистика: Нови 52 случаи на КОВИД -19, четворица починати и 30 оздравени


Министерството за здравство информираше дека во изминатите 24 часа се регистрирани 52 нови лица позитивни на коронавирусот и 30 оздравени пациенти. Во овој ...
| | веќе видена | слични

Според најновите податоци на Институтот за јавно здравје, досега во земјава од коронавирусот се починати 151 пациент. Таа институција ги објави најновите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Само во последното деноноќие, според информациите на Министерството за здравство,  направени се 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19. ...
| | веќе видена | слични

125 нови случаи позитивни на корона вирус има денеска во земјава од вкупно направени 1085 тестови, а се регистрирани и два смртни случаи и тоа од Прилеп на 73 ...
| | веќе видена | слични

Од 26.02 кога беше регистриран првиот случај на ковид 19 вирусот досега се прошири во 31 град во земјава. Најголем дел од случaите се регистрирани во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче попладнево упати апел до медиумите да не објавуваат непроверени информации за бројот на заболени од КОВИД-19. – Деновиве ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување во емисијата на Телма зборуваше за унитарниот карактер на државата и посочи дека во програмата на ...
сите 513 | | | веќе видена

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 138 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

По зголемиот тренд на новозраени со Ковид-19,кој во последното деноноќие забележа највисок број досега или 90 и масовното непотување на мерката, албанските ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјалната денешна статистика: Нови 52 случаи на КОВИД -19, четворица починати и 30 оздравени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: