Пановски: Ако власта тврди дека заразата е под контрола, нивна е одговорноста кога таа ќе излезе од контрола


Дали пандемијата навистина стивнува, или олабавувањето на мерките ќе биде ново „масло“ на огнот, д-р Никола Пановски вечерва изјави на Канал 5 телевизија дека ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата со корона вирусот во Македонија воопшто не е под контрола, ова денеска преку прес-конференција го истакна д-р Игор Кузмановски ВМРО-ДПМНЕ.На ...
| | веќе видена | слични

Огромниот број на заразени потврдува дека работите излегуваат од контрола вели опозицискиот лидер во своето видео обраќање на социјалните мрежи. Според него, ...
| | веќе видена | слични

Економската состојба во Македонија е алармантна, оценува лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Тој вели дека за неколку месеци додека трае пандемијата од ...
| | веќе видена | слични

Состојбата со заразата со Ковид станува драматична. Дефинитивно е дека владата нема план, нема правец и народски кажано не знае каде тера. Огромниот број на ...
| | веќе видена | слични

Тој вели дека за неколку месеци додека трае пандемијата од корона вирусот власта потфрлила во економскиот сектор и ги обвини Министерството за финансии и ...
| | веќе видена | слични

Катастрофата во здравството, се пресликува и во економијата. Таму работите се подеднакво драматични, изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Тој кажа ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски денеска преку видео обраќање оцени дека состојбата со КОВИД-19 е драматична, а според него, лоши се и параметрите во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата со заразата со Ковид станува драматична. Дефинитивно е дека владата нема план, нема правец и народски кажано не знае каде тера, ова денеска преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коалицијата предводена од СДСМ „Можеме” е победник во голем број општини и има најголем коалиционен капацитет, со што извесно е дека лидерот Зоран Заев ќе биде ...
сите 125 | | | веќе видена

32 пратенички места според досегашните бројки на ДИК им донесоа предвремените парламентарни избори на партиите од албанскиот политички блок. Споредено со ...
сите 227 | | | веќе видена

Коалицијата „Можеме“ е победничка на парламентарните избори, со предност од три пратенички мандати пред ВМРО-ДПМНЕ, а со можност за уште еден или два повеќе, ...
сите 60 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кочани поднесе кривична пријава против Ј.Ј.(51) од Кочани, поради постоење основи на сомнение за сторени ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пановски: Ако власта тврди дека заразата е под контрола, нивна е одговорноста кога таа ќе излезе од контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: