Австрија најави крај на носењето маски во училиштата и продавницитге

Австриските граѓани од средината на јуни повеќе нема да треба да носат маски во училишта, продавници и во сферата на туризмот, откако бројот на активни случаи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Од денеска во Грција се отвораат внатрешните делови на кафулињата и угостителските објекти, како и рестораните што се во рамките на хотелите, додека пак на ...
| | веќе видена | слични

Кипар ги укинува ограничувањата и ги очекува првите гости. Владата три седмици порано ќе ги укине повеќето ограничувања наметнати поради пандемијата. Во оваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

Третата фаза на олабавување на рестриктивните мерки започнува во Белгија од 8 јуни, најави премиерката Софи Вилмес. По неколку недели стабилизација на бројот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
3 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, попладнево во Струга оствари средба со докторите и медицинските сестри од Општата болница, Заводот за нефрологија, ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - Зоран Заев и Христијан Мицкоски на својот последен синоќешен ТВ-дуел најавија по големи инвестиции во Македонија по ...
сите 328 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 259 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вечерва од Свети Николе порача дека на 15-ти јули граѓаните одлучуваат за иднината на нашата ...
сите 424 | | | веќе видена

Договорите за добрососедство со Бугарија и со Грција се составен дел на преговарачката рамка на ЕК за Северна Македонија и Албанија, изјави бугарскиот ...
сите 219 | | | веќе видена

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети вели дека Зоран Заев, после секоја изјава против ДУИ, му се јавува да му се извини дека не го мислет тоа што го кажа и дека ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Австрија најави крај на носењето маски во училиштата и продавницитге

Од:
До кого (е-маил):
Порака: