ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 52 позитивни на Ковид - 19, Филипче разочаран од непочитувањето на мерките


ПОРАСНА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ, НОВИ 52 Во последното деноноќие бројот на заразени повторно се зголеми. Од Комисијата за заразни болести која се уште држи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

„Можеме да кажеме дека вредноста на нарачката на Турција е една милијарда долари“, изјави Шугајев во интервју за турската телевизија Екотурк. Шугајев исто така ...
| | веќе видена | слични

По скандалот со фотографирањето пред грбот на ОНА, вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со недипломатски потег: сподели твит на ...
| | веќе видена | слични

Авиони на американското воено воздухопловство придружувани од воени авиони на Грција вчера го прелетаа македонското небо. Прелетувањето беше изведено во чест ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Двата американски бомбардери што денеска прелетаа над Скопје во знак на поддршка и добредојде за земјава во НАТО биле пресретнати од руски ловци над Балтичко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РЕТОРИКАТА МЕЃУ ЛИДЕРИТЕ НА ПАРТИИТЕ СЕ ВЖЕШТУВА Нова „бомба“ се појави денес во која претседателот на СДСМ, Зоран Заев ги коментира албанските гласови. Заев ...
сите 93 | | | веќе видена

Жител на ресенското село Горно Крушје добил отказ од туристичка агенција и испраќал заканувачки пораки дека во комбињата и автобусите на агенцијата има ...
сите 138 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев и носител на листата на кандидати за пратеници во ИЕ 3 на гостувањето на телевизија Канал 5 во емисијата „Само ...
сите 325 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ и носител на листа во ИЕ5 – Радмила Шекеринска денес беше во посета и на Издеглавје, каде истакна дека после 14 години ветување ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови 52 позитивни на Ковид - 19, Филипче разочаран од непочитувањето на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: