Исчезна малолетник од Скопје

2 копии
4 копии

Охрид, 5. јуни 2020 (Inpress) – На 4-ти јуни 2020 година, околу 14:00 часот во СВР Охрид бил приведен 53-годишниот С.Д. од Охрид поради постоење сомнение за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ѓорчепетровец вчера пуштал гласна музика, по што бил пријавен од сосед, па полицијата дошла и го привела. За ова се ширеа бројни информации на социјлните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фирмата „Викторија Инвест“ од Албанија со седиште во скопската општина Карпош, која што добила најмногу пари од државата, а не им исплатила на своите вработени ...
сите 218 | | | веќе видена

Организацијата на потрошувачите на Македонија (ОПМ) е против покачувањето на електричната енергија од 7,4 проценти која ја утврди Регулаторната Комисија за ...
сите 226 | | | веќе видена

Во Штип денеска беа регистрирани 16 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заразени во градот порасна на 431 лице.Согласно податоците, Штип е вториот ...
сите 525 | | | веќе видена

Надлежноста за следење на изборите не е нешто ново за ДКСК, но со новиот закон надлежностие се многу зголемени, со рокови околу евентуални приговори. Законот ...
сите 92 | | | веќе видена

Одбележувањето на муслимански празник Курбан бајрам во гостиварскиот крај поминува во соглсност со препораките за заштита од коронавирусот и насоките на ИВЗ за ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исчезна малолетник од Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: