Петровска: Началниците на Чулев велеа дека полицајците немале метро за да измерат растојание

Дополнителната заменик-министерка за внатрешни работи, Славјанка Петровска, контра ставот на техничкиот министер Наќе Чулев, објави дека бројот на заболени од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на СДСМ Зоран Заев вчера најави дека изборите ќе случат на 5 јули за да се стави крај на проблемите што ги прави министерот за внатрешни работи ...
| | веќе видена | слични

Чулев по прозивките во јавноста околу одговорноста за непочитување на мерките за заштита од епидемијата, одговорноста ја пренасочи кон Тасевски. -Доколку имаат ...
| | веќе видена | слични

“Наместо да испраќате политички пораки, постапете професионално на дело, а не само со зборови”, вели директорот на Биротот за јавна безбедност, Сашо Тасевски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски денеска ги отфрли обвинувања, кои на негова сметка беа упатени од страна на министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

За волја на вистината, Чулев неколку пати беше во посета на Куманово. Не седеше во канцеларија да води политика. Лесно е да се седи во канцеларија и да се ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски денеска ги отфрли обвинувања, кои на негова сметка пред неколку дена ги упати министерот за внатрешни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мешањето на политиката во работењето на Министерството за внатрешни работи во време кога СДСМ раководи со министерството ниту е новина, ниту ме изненадува. ...
| | веќе видена | слични

Експресни реакции по денешната изјава на Директорот на Бирото за јавна безбедност (БЈБ) дека началниците наводно се срамеле од министерот Наќе Чулев. ...
| | веќе видена | слични

Началникот на СВР Охрид, Илија Милески, преку пост на неговиот профил на социјалната мрежа Фејсбук, го демантира директорот на БЈБ, Сашо Тасевски, кој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Имавме забелешки во договорот на Заев и Гаши, точките беа недоречени, општи, некои беа конфузни, изјави за Канал5, Горан Милевски, министер за локална ...
сите 594 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ДОГОВОРОТ МЕЃУ ЗАЕВ И ГАШИ Лидерот на еден од помалите владини коалициони партнери, ЛДП, Горан Милевски, не објавува засега повеќе детали за ...
сите 432 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 322 | | | веќе видена

Кој е виновен за сообраќајниот хаос што денеска се случуваше во главниот град на земјава. Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска побара објаснување од ...
сите 54 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика Совет на амбасадори ги поздравува напорите на американскиот Стејт Департмент за стабилизирање на безбедносните ...
сите 190 | | | веќе видена

Не поддржувам трансфер на пратеници и сум голем противник на политички пазарења, вели претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов. Тој реагира на ...
сите 202 | | | веќе видена

Ова сега што го направи Зоран Заев е токму како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, пластелин колаиција и таа се формира на барање на партиите ...
сите 352 | | | веќе видена

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини, како што информираат од АМСМ, е умерен, а на граничните премини, од македонска страна, ...
сите 127 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петровска: Началниците на Чулев велеа дека полицајците немале метро за да измерат растојание

Од:
До кого (е-маил):
Порака: